Як подолати нересурсний погляд на світ і знайти ресурси навіть у травмуючій події?

 Особа, що постраждала від домашнього насильства або ґендерно зумовленого насильства не потребує усиновлення чи інвалідізації. Вона потребує опорних дорослих поруч із собою. Професіоналів, які через кваліфіковане надання допомоги повернуть їй ресурсний погляд на світ. Хоча іноді цей процес тривалий і дуже важкий, бо є наявність навченої безпорадності, як наслідків прожитого травматичного досвіду.

Подолання нересурсного погляду на світ та пошук ресурсів для постраждалих від домашнього і гендерно обумовленого насильства є важливим етапом в процесі відновлення.

Впоратися із цим допоможуть:

🔸РОЗУМІННЯ СИЛЬНИХ СТОРІН

Працювати  над визначенням сильних сторін у постраждалої особи, її талантів та ресурсів. Нагадувати їй про досягнення та сили, які ви виявляли разом з нею, що допомогли навіть у важких обставинах.

🔸РОЗВИТОК НАВИЧОК ТУРБОТИ ПРО СЕБЕ

Вивчати та практикувати  разом техніки турботи про себе та саморегуляції – дихальні вправи, медитація та йога. Це може допомогти зменшити стрес та відновити емоційну стійкість.

🔸НАВЧАННЯ ТА РОЗВИТОК

Створити умови, за яких постраждала особа зможе долучитися до тренінгів та програм розвитку, що посприяють отримання нових навичок.

🔸ВСТАНОВЛЕННЯ МЕТИ ТА ПОШУК КРОКІВ

Навчити постраждалу особу визначати конкретну мету та розробляти кроки для їх досягнення. Поступовий план дій може сприяти відчуттю контроля та досягнення успіху.

🔸ПОШУК РЕСУРСУ У ПРИНАЛЕЖНОСТІ ДО ПЕВНИХ СПІЛЬНОТ

Допомогти постраждалій знайти позитивні та підтримуючі спільноти. Взаємодія з людьми, які розуміють і підтримують, може бути важливим ресурсом.

🔸РОБОТА ЗІ СТРАХАМИ ТА ОБМЕЖЕННЯМИ

Едіт Егер сказала: вʼязниці, у яких ми живемо, ми будуємо самі. І ключі від них – у наших кишенях. Навчіть постраждалу ідентифікувати свої страхи та обмеження – поступове подолання цих чинників може змінювати погляд на світ.

🔸РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНИХ ЗВʼЯЗКІВ

Навчити постраждалу людину  робити зусилля для розвитку та підтримку соціальних зв’язків.

🔸НАВЧІТЬ ПОСТРАЖДАЛУ ОСОБУ ТВОРИТИ

Розкрити  для постраждалих світ творчості, який, через письмо, малювання чи музику, стане ще одним інструментом вираження емоцій, думок, потреб.

🔸ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА

При потребі навчити  постраждалу звертатися до юристів та організацій, які надають юридичну допомогу постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства.

       Важливо враховувати, що процес знаходження ресурсів та переорієнтації нересурсного погляду на світ може займати тривалий час. Досвід вдалого пошуку професійної допомоги може бути ключовим в цих змінах.

ШАНУЙТЕ СЕБЕ! 🌻❤️

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *