Нове слово в просвітницькій роботі ММК

Одна з найважливіших проблем, з якою людство зіткнулося у XX ст. і ввійшло у XXI ст. – це СНІД. Стрімко зростає кількість інфікованих, хворих і померлих від СНІД людей. Багато життів, мрій, надій відібрала у людства ця хвороба.

         Тому дуже важливо надати можливість всім людям  підвищити рівень знань, набути навички і вміння, що можуть вплинути на зміну життєвих цінностей і установок, які дозволять обмежити  розповсюдження цієї хвороби і зменшити її наслідки.

         Закономірним  етапом в протистоянні епідемії ВІЛ і СНІД стало звернення світового  суспільства до  творчих  ресурсів культури і мистецтва.

         За допомогою технік форум -театру до цих ресурсів долучилися і учні 10 -х і 11-х класів Миколаївського муніципального колегіуму ім. В.Д. Чайки. «Театр – це форма знань: він може бути (і повинен) засобом трансформації суспільства. Театр може допомогти  вибудувати наше майбутнє замість того, щоб просто це майбутнє чекати», –  ці слова належать засновнику форум-театру, бразильцю Аугусто Боалю.

         Учні 10 медичного класу показали форум-виставу « Знаменитість» , під час якої школярі-артисти: Нечитайло Павло, Владе Дмитро, Доценко Катерина, Вершиніна Катерина, Дедул Ярослава, Люблінська Юліана показали трагедійну долю молодого талановитого артиста, який потрапив у пастку хвороби. Ця історія отримала відгук у серцях старшокласників, адже вони ніяк не хотіли прийняти факт можливості смерті головного героя та його друга. Глядачі міняли сюжет так, щоб не було трагедії. «Ти живий!»,-  кричали вони головному героєві.

         Форум-театр став продовженням розмови, розпочатої під час радіолінійки про СНІД та толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.

         На жаль, поки що не існує вакцини проти цієї хвороби. Тому освіта є найбільш ефективною стратегією боротьби з ВІЛ, СНІД.

 

                                                                    Гіштимулт Т.І., практичний психолог

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *