До Дня захисників та захисниць України

14 жовтня Україна щорічно відзначає три славетні дати: День захисників і захисниць України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.

З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.

Вже у ХХ столітті козацькі традиції боротьби за незалежність України наслідували вояки Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. І не випадково днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім.

Традиційно в миколаївському ліцеї №38 протягом тижня для здобувачів освіти було організовано в онлайн форматі інформаційно-пізнавальні години  «Історія української національної символіки», «Козацькими стежками», онлайн-флешмоб «Козацькі забави».      

      Крім того, школярі долучилися  до ініціативи мистецького проекту «АртКишеня» у підтримку Героїв та Героїнь захисту України, виготовивши вітальні листівки для них( 30 було передано нашим бійцям)  та підтримали загальноукраїнську ініціативу «Віртуальна дошка подяки від дітей захисникам України» –  #підтримай_захисника2022.

Сьогодні вітаємо усіх військовослужбовців України. Ви –  наші Захисники, опора держави. Спокій наших будинків, спокій близьких у ваших надійних, сильних руках.

Хай віра українців оберігає вас від ворожої зброї, а любов до країни не вичерпується навіть у найскладніші миті! Дякуємо!!!  Разом до Перемоги!

                                                                                      Прес-центр ліцею

14 10 20222

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *