До всесвітнього Дня захисту прав тварин

«Якщо душа –  це вміння любити, бути відданим і вдячним, то тварини володіють нею в більшій мірі, ніж багато людей»          

  Джеймс Херріот

Щорічно 4 жовтня в усьому світі відзначається важливе екологічне свято – День захисту прав тварин. У цей день проводяться інформаційні заходи та акції, які привертають увагу до проблеми вимирання тварин від дій людини.

Під час війни цей день особливо важливий, адже наші менші брати теж потерпають від бойових дій.Тварини в українських зоопарках і в дикій природі дуже страждають від бойових дій. Їхні природні місця проживання забруднюються боєприпасами і хімічною зброєю, заповідні зони під окупацією не обслуговуються належним чином, а зоопарки знаходяться під обстрілами.

У квітні Україну жахнули трагічні новини з Харківського зоопарку “Фельдман парк“, який жив під постійними обстрілами окупантів. Пізніше деяких тварин, які були дуже виснажені і страждали від стрессу, вдалося вивезти у більш безпечні регіони. Також тварин вивозили із зоопарків Одеси та Миколаєва..

У Чорному морі через війну спостерігається масова загибель дельфінів. Морські тварини гинуть на морських мінах. Нерідко дельфіни викидаються на берег, оскільки бойові кораблі окупантів створюють потужні звуки, які заважають тваринам орієнтуватися в морі.

Учнівський та педагогічний колектив ліцею №38 взяли участь у флешмобі «Наші друзі і помічники», під час якого усі мали змогу познайомитися з домашніми улюбленцями як дітей, так і вчителів.  Відчувалась велика любов, ніжність, теплота та вірність у  кожній фотографії та відео.          

Тут дуже влучними будуть слова Махатма Ганді: « Веліч і моральний прогрес нації можна виміряти тим, як в цій нації ставляться до тварин»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *